„CYBERspotkania – książka to przyszłość!”

W roku 2021 obchodzimy stulecie urodzin Stanisława Lema – światowej sławy klasyka literatury science fiction
(tłumaczeń dokonano na blisko 50 języków).

Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi od maja do grudnia br. realizuje zadanie „CYBERspotkania – książka to przyszłość!”,
którego patronem jest właśnie Stanisław Lem.

W odpowiedzi na aktualne potrzeby, wyzwania i trendy planowane wydarzenia literacko-kulturalne będą odbywały się w formule on-line na żywo.
Patronem projektu „CYBERspotkania…” jest Stanisław Lem, którego futurystyczna twórczość doskonale wpisuje się w błyskawicznie ulegającą zmianie rzeczywistość przenoszącą się w świat wirtualny. Celem działań będzie ukazanie książki jako wciąż aktualnego źródła inspiracji, wiedzy i rozrywki.

Dla dzieci i młodzieży szkolnej zorganizowane zostaną liczne spotkania autorskie z pisarzami, spotkanie podróżnicze, warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci z pisarzem i ilustratorem, wykład biblioterapeutyczny dla dorosłych przeprowadzony przez wykładowcę akademickiego zajmującego się biblioterapią oraz terapeutyczną funkcją książki, spotkania wykładowe dotyczące twórczości Lema i powieści z nurtu SF przygotowane dla różnych grup wiekowych odbiorców, spotkanie teoretyczno-warsztatowe o wartościowych komiksach.

Każdy (bez względu na wiek) będzie mógł wziąć udział w galaktycznym konkursie kreatywnym!
Szczegóły wkrótce.

W działania włączymy szereg instytucji (w tym szkoły) z terenu gminy Wielka Wieś.

Wśród zaproszonych gości znajdują się:

06 maja – dr Piotr Paziński (godz.11:00)
12 maja – Tomasz Samojlik (godz.11:00)
21 maja – Katarzyna Ryrych (godz.11:00)
09 czerwca – Artur Wabik (godz.11:00)
16 czerwca – Tanya Valko (godz.18:00)
19 lipca – Podróżovanie (godz.18:00)
11 sierpnia – Piotr Paziński (godz.18:00)
15 września – Piotr Paziński (godz.11:00)
29 września – dr Wanda Matras (godz.18:00)
06 października – Barbara Gawryluk (godz.11:00)
13 października – Justyna Bednarek (godz.11:00)
17 listopada – Małgorzata i Michał Kuźmińscy (godz.18:00)

Linki do spotkań prowadzonych na żywo przez kanał You Tube biblioteki znajdować się będą na naszej stronie internetowej: www.gbpwielka-wies.pl

Zapraszamy do udziału!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.